17 Nd zw B / 2024

28 lipca 2024

1.Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji ubiegłotygodniowego wspomnienia Świętego Krzysztofa.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 1 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, naszą modlitwę ofiarujemy w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą, a 1500 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę po Mszy wieczornej różańcowe nabożeństwo wynagradzające.

3.Starosta Przeworski serdecznie zaprasza na XVI Powiatowe Święto Chleba, które odbędzie się na terenie Zajazdu Pastewnik w dniu 4 sierpnia 2024 r. (niedziela). Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15 w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

4. W sobotę 3. VIII. o godz. 800 zapraszamy wszystkich mieszkańców, ludzi do­brej woli do wspólnych prac porządkowych na parkingu przy kaplicy pogrzebowej. Prosimy o zabranie ze sobą chęci do pracy , rękawiczek, {rydel , grabie i taczki} itp.

Z góry dziękujemy wszystkim za okazaną gotowość do wspólnej pracy .
Z poważaniem: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gać

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Tomasz Piotr Szpunar, stanu wolnego, zamieszkały Łańcut par. Św. Michała Archanio­ła i Sylwia Angelika Zając, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać. Zap. 2.

Kacper Wojciech Jakielaszek, stanu wolnego, zamieszkały parafia Gać, i We­ronika Bernardetta Filar, stanu wolnego, zamieszkała parafia Ostrów, Zap. 1.

Ktokolwiek zna przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku azachodzą­ce powyżej wymienionym narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Pa­rafialny.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę, proszę o podjęcie kolejki: Ewa Bemben, Zofia Kudła, Elżbieta Żelazna, Anna Rak, Beata Homa, Stanisław Ząbroń, Ludmiła Pacuła.

7. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły ofiary: Gać nr 437 = 200,00 zł (renowacja) + 120,00 zł (całoroczna); Gać nr 40 = 150,00 zł (całoroczna); Gać nr 110 = 500,00 zł;

„Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.