18 Nd zw B / 2024

4 sierpnia 2024

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

2. Dziś też Starosta Przeworski zaprasza na XVI Powiatowe Święto Chleba, które odbędzie się na terenie Zajazdu Pastewnik. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15 w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

3. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. Zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.

4. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy święto Przemienienia Pańskiego – choć Uroczystość Odpustowa u sąsiadów w Markowej odbywa się dzisiaj.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Kacper Wojciech Jakielaszek, stanu wolnego, zamieszkały parafia Gać, i We­ronika Bernardetta Filar, stanu wolnego, zamieszkała parafia Ostrów, Zap. 3.
Ktokolwiek zna przeszkody do zawarcia tego sakramentalnego związku, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Pa­rafialny.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę, proszę o podjęcie kolejki: Stefania Machniak Usiduś, Beata Kędziora, Gabriela Mierzwa, Sabina Zardzewiały, Stanisław Bałacki, Łudmiła Pacuła.

7. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara: Gać nr 223 = 200,00 zł (renowacja) + 120,00 zł (całoroczna) + 30,00 zł (śmieciowe);
„Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.