19 Nd zw B / 2024

11 sierpnia 2024

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. Tak wyraża się prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. W miesiącu sierpniu zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenc­kiego.

3. W czwartek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominam – jest to święto nakazane a to oznacza że jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

Dla naszej parafii jest to UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA, podczas której kazania będzie głosił Ks. Krzysztof Pichur. Rozpoczniemy ją tradycyjnie wieczorem
14 sierpnia o godz.: 2000 – Mszą św. z Wigilii Wniebowzięcia i po jej zakończeniu Apel Maryjny.
15 sierpniaUroczystość Wniebowzięcia NMP
700 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
730 – Msza święta z kazaniem;
1100 – Uroczysta Suma Odpustowa; a po niej – procesja Eucharystyczna ze śpiewem pieśni. Po procesji i hymn Ciebie Boga wysławiamy i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a po schowaniu Najśw. Sakramentu: „Boże coś Polskę”;
Na Odpustową liturgię zapraszam Parafian wraz z Gośćmi;
– zapraszam LSO /lektorów, ministrantów i Dziewczęcą Służbę Maryjną/
– dzieci w białych strojach do niesienia poduszek;
–młodzież i starszych do niesienia feretronów i obrazów;

Zgodnie tradycją przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Błogosławimy zioła i kwiaty - bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości i to Jej ofiarujmy nasze serca i trud przybliżania się do Boga.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w środę tj. 14. VIII. 2024 r. proszę w ramach kolejki  wykosić trawę wokół kościoła i na starym cmentarzu jak również zgrabić wykoszone. A uczynią to: Dorota Sierżęga, Marta Fołta, Zofia Szylar, Jarek Natoński, Beata Machniak, Józefa Machniak.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii w naszym kościele wpłynęła ofiara: Gać nr 73 = 150,00 zł (całoroczna + śmieciowe);

6. W najbliższą niedzielę tj. 18 sierpnia w Amfiteatrze na Gackiej Górce odbędą się Dożynki Gminne na które zaprasza Wójt Gminy Gać.
W programie:
                     - godz.: 1600 – Msza święta polowa w podzięce za zebrane plony.
                     - godz.: 1700 – ciąg dalszy / biesiada, obrzęd dożynkowy, koncert Orkiestry, konkurs sołectw, występy zaproszonych zespołów itp.