Wniebowzięcie NMP

15 sierpnia 2024
Uroczystość

Wniebowzięcie jest obietnicą dla nas, wszak zostaliśmy powołani do życia wiecznego z całym naszym ludzkim jestestwem tj. z duszą i ciałem. Wniebowzięta wskazuje drogę, która została dla nas otwarta. Obyśmy tylko chcieli nią kroczyć.

Pragnę podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżywania naszej Uroczystości:

1. Kapłanom – którzy uświetnili swą obecnością: Ks. Krzysztofowi – dzisiejszemu kaznodziei; kapłanom z Dekanatu na czele z księdzem Dziekanem – za udział w wspólnej modlitwie – eucharystii;

2. Siostrze zakonnej – organmistrze i obsłudze kościoła;

3. Muzykom z Orkiestry OSP Gać;

4. Wszystkim którzy cieszą się z tego, że mogą przyczynić się do ustrojenia kościoła i ołtarza a w szczególności: Kindze Marszałek i Mateuszowi Jakielaszek.
Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 14. VIII. 2024 r. proszę: Barbara Kochmańska, Jan Cieśla, Elżbieta Karczmarz, Katarzyna Słysz, Anna Dzień, Jan Kielar

5. Dziękuję, tym którzy zawsze mają hojne serca – za wszelkie dary chleba i dary ołtarza dla kuchni;

6. Teraz proszę błogosławić przyniesione: wieniec oraz zioła, owoce, warzywa i kwiaty; a następnie po pokropieniu – śpiew ”O zbawcza Hostio” i wystawienie Najświętszego Sakramentu – procesja Eucharystyczna ze śpiewem pieśni. Po procesji i hymn Ciebie Boga wysławiamy i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a po schowaniu Najśw. Sakramentu odśpiewamy: „Boże coś Polskę”.