20 Nd zw B / 2024

18 sierpnia 2024

Podziękowania
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się do wspólnych prac porządkowych na parkingu przy kaplicy pogrzebowej, kościele.
   Szczególnie dziękujemy:
Pani; Annie Zając; Panom: Paweł Panek, Stanisław Jakielaszek, Grzegorz Zając, Emil Pacuła, Jacek Kud, Piotr Kluz, Paweł Zięba, Bronisław Bartman, Paweł Brożbar, Sławomir Brożbar, Mirosław Tomaszek, Tomasz Dzień, Grzegorz Mierzwa, Robert Ziemniak, Wiesław Bącal, Ryszard Fołta.
   Z wyrazami wdzięczności: - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gać

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie.

Módlmy się do Pana, aby towarzyszył nam swoją łaską w godzinach pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia. Jeżeli dotąd tego nie uczyniliśmy, to warto w drugiej połowie miesiąca zobowiązać się do abstynencji od alkoholu.

2. Dziś w niedzielę tj. 18 sierpnia w Amfiteatrze na Gackiej Górce odbędą się Dożynki Gminne na które zaprasza Wójt Gminy Gać.
W programie:
- godz.: 1600 – Msza święta polowa – „W podzięce za zebrane plony”.

Po zakończeniu: biesiada, obrzęd dożynkowy, koncert Orkiestry, konkurs sołectw, występy zaproszonych zespołów.

3.  Pasterz diecezji świdnickiej biskup Marek Mendyk prosi, aby „22 sierpnia we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, które związane jest z odnowieniem poświęcenia się Niepokalanemu Serca Maryi podjąć we wszystkich świątyniach – a kto nie może to w swoim domu – nabożeństwo pokutne z odśpiewaniem Suplikacji. Niech w tym dniu towarzyszy temu – na miarę możliwości – także post o chlebie i wodzie.

Wezwanie  do modlitwy i postu jest również znakiem troski o przyszłość polskiej szkoły i prawa rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z ich przekonaniami. W obliczu zbliżającego się nowego roku szkolnego, modlitwa ta nabiera dodatkowego wymiaru – to prośba o mądrość, którą rodzice i nauczyciele muszą się kierować, aby przekazać młodemu pokoleniu prawdziwe wartości”.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę, proszę o podjęcie kolejki: Krystyna Jakielaszek, Anna Olbrycht, Marta Wyczarska, Beata Jędrejko, Anna Cynar, Krystyna Kwolczak.

5. Zbliża się rocznica beatyfikacji Błogosławionej Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga Dzieci, która miała miejsce 10 września 2023 r. Jest
to okazja do dziękczynienia Panu Bogu w wymiarze liturgicznym oraz osobistym i rodzinnym.
Uroczystości Dziękczynne w Pierwszą Rocznicę beatyfikacji odbędą się w niedzielę, 8 września 2024 roku w Markowej, w miejscu beatyfikacji, a więc przy miejscowym stadionie sportowym.

Program Uroczystości:
godz. 1500 Msza św.
godz. 1630 Koncert Grupy Muzyczno-Wokalnej „Rozpaleni Duchem” z Sanoka.
godz. 1830 Koncert Chóru i Orkiestry Kameralnej „Nicolaus”.
W programie rodzinnego świętowania przewidziano również liczne atrakcje dla dzieci.