22 Nd zw B / 2024

1 września 2024

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Najmłodsi Parafianie z Przedszkola Sióstr Służebniczek mają Eucharystię w poniedziałek o godz. 800 – u Sióstr a Gminne rozpoczęcie Roku Szkolnego w Ostrowie o godz.: 1000. Natomiast Msza Święta podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym w Gaci we wtorek o godz. 1000.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek naszą modlitwę ofiarujmy w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą, a po południu o godz.: 1500 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem ku czci NSPJ. Podczas adoracji okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi. W pierwszą sobotę po Mszy różańcowe nabożeństwo wynagradzające.

5. W niedzielę, 08 września 2024 r. o godz. 1500 w Markowej będzie miała miejsce Uroczystość Dziękczynna, związana z celebrowa­niem Rocznicy Beatyfikacji Rodziny Ulmów.  Po Eucharystii organiza­torzy zaplanowali wy­darzenia kulturalno- religijne.
Do uczestniczenia w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Dlatego też w naszym kościele nie będzie Mszy Św popołudniowej.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Szpytma Paweł i Maria z d. Filar, cywilnie związani, zam. parafia Markowa. Zapowiedź – 1.

7. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę, proszę o podjęcie kolejki: Bogdan Kud, Piotr Dzień, Barbara Orzechowska, Mariusz Janicki, Michał Paluszek, Janina Kaszuba, Elżbieta Kabaj.

8. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara: Kmiotek Edward i Genowefa, Gać Nr 375 = 300,00 zł; „Bóg zapłać z już i proszę o jeszcze”.