23 Nd zw B / 2024

8 września 2024

1.    Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania.] Zatroszczmy się o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Pragnę przypomnieć, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii
    Nadto nasza parafia dla dzieci i młodzieży ma propozycję: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy), Oaza. W piątek o godz.: 1700 spotkanie w salce., które po wakacyjnej przerwie zapewne z pełnym zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem pragną wznowić i kontynuować działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

3.   Zachęcam do osobistego udziału w uroczystościach dziękczynnych, związanych z rocznicą beatyfikacji rodziny Ulmów, które to rozpoczną się przy stadionie sportowym w Markowej dziś o godz. 1500. A na godz. 1630 zaplanowano koncert Grupy Muzyczno-Wokalnej „Rozpaleni Duchem” z Sanoka, a o godz. 1830 koncert Chóru i Orkiestry Kameralnej „Nicolaus”. W programie świętowania przewidziano również liczne atrakcje dla dzieci.

Stąd też - dziś - w naszym kościele, nie będzie Mszy Św popołudniowej.

4.   W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Św. upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. Zapraszam w tym dniu na Mszę Świętą. Przed Eucharystią o godz.: 1730 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5.   Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Szpytma Paweł i Maria z d. Filar, cywilnie związani, zam. parafia Markowa. Zapowiedź – 2.

6.   Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę, proszę o podjęcie kolejki: Renata Wrona, Anna Zwarycz, Teresa Rożek, Władysława Rogala, Kazimiera Kurpyta, Tomasz Jawoszek, Błażej Bartman.

7.  Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara: Gać Nr 545 = 300,00 zł; Dzieniowie Gać Nr 579 = 200,00 zł + 120,00 (całoroczna) + 30,00 zł (śmieciowe); Krystyna i Jan Kadlof Gać = 200,00 zł; „Bóg zapłać z już i proszę o jeszcze”.