24 Nd zw B / 2024

15 września 2024

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a życiem winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.

2. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i na środki czystości. W sobotę, proszę o podjęcie kolejki: Tomasz Drozd, Barbara Tomaszek, Maria Paluszek, Alicja Sochacka, Zofia Szpytma, Agata Jędrejko, Danuta Wielgosz.

5. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła ofiara: Gać Nr 277 = 120,00 zł /całoroczna/; „Bóg zapłać z już i proszę o jeszcze”.

6. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na spotkania OAZY, które odbywają się w piątki o godz.: 1700 w salce katechetycznej.